Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/u7663876/gamzebaytan.com/wp-content/themes/delipress/functions.php on line 73
Düzenli Yürüyüş İşleri - Gamze Baytan - Kendime dair, kendimce, kendi kendime...

Düzenli Yürüyüş İşleri

IMG_2693

Günaydın!✌️
Bugün tam 1 sene 15. günüm..👣 Fikirlerini önemsediğim birinin bana “Yürümek, su içmek gibi olmalı senin için.” dediğinden beri, ekstra hastalıklar hariç hergün.
İki adım yürümekten hoşlanmayan ben için başarım büyük💪😉 Eğer bunu alışkanlık edinmek isteyen varsa kendimce söleyebileceklerim var artık benim de:
1. Yürüyüşün, hareketin beden için su gibi bir ihtiyaç olma fikrine hakim olmak.
2. “Yürümesem ne yapıyor olacağım ki?” diye sorun kendinize mesela. Cevabınız oturmak ise ya da televizyon izlemek ise “En azından kendime faydalı birşey yapayım bari, yarım saat-bir saat yürüsem ölmem.” diyebilmek.
3. “Bir saat mutlaka yürüyün!” kuralını geçiniz. Öyle birşey olmuyor! Yani bi süre sonra sıkılıp da bırakma potansiyeliniz oldukça yüksek. O yüzden kendinizi serbest bırakın. Kendinize minimum bir hedef koyun. Örneğin, günde yarım saat. O günkü enerjinizle 30dk, 40dk ya da bir saat;ne kadar yürüyebiliyorsanız o kadar yürüyün.
4. Bazı günler hiiiiç canınız istemeyecek. Biraz da zorlamak gerekiyor tabiki. Ama o günler illa da çok hızlı yürümenize gerek yok. Tempolu fakat yavaş yürüyün ama yinede yürüyün.
5. Eğer ki sabahın erken saatlerinden itibaren tüm gün işim varsa; normal kalkış saatimden daha da erken kalkmak. “Bir günden birşey olmaz.” kafasıyla olmuyor 🙂
6. İlla sabahları yürüyeceğim diye sıkıştırmayın kendinizi. Bazen hiç içinizden gelmeyecek o an kalkıp yürümek; o zaman akşama bırakın. Ama atlamayın!✋
7. En güzel tarafı o çirkin, havasız, genelde evlerden uzak spor salonlarına mecbur olunmuyor!
8. Bu işin sırrı ise disiplin ve süreklilik. Kendinizi sıkmadan, sıkılmadan, rahat bırakarak, vazgeçmeyerek, bir gün yapmasam birşey olmaz demeyerek ve kendinizi azıcık da zorlayarak hergün herşeye rağmen yürümek!😉

Sonuç, ruhsal ve fiziksel bi “oh” çekmek. Kendinizi tebrik edip kendiniz için faydalı birşey yapmış olduğunuz için kendinizle gurur duymak.
Modunuz düşükse 💯 iyi geliyor, garanti veriyorum!👌 Kilo almamak da hatta yediklerine dikkat edince vermek de başarılı bir yan etki oluyor.

Bana çok fayda sağladığı için paylaşmak istedim. Belki bir kişi bile olsa birilerine iyi gelir☺️ #biradettavsiye olsun benden kendimce.

Şimdi haydi yürüyüşe!👣💪

#biradettavsiye

Sizin de konu hakkında paylaşmak istedikleriniz?

avatar