Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/u7663876/gamzebaytan.com/wp-content/themes/delipress/functions.php on line 73
Sadece Bendim Kendi Hayatımın Kahramanı. Sadece Bendim Kendi Masalımı Yazan. - Gamze Baytan - Kendime dair, kendimce, kendi kendime...

Sadece Bendim Kendi Hayatımın Kahramanı. Sadece Bendim Kendi Masalımı Yazan.

IMG_5891

“suddenly, everything was beautiful. the way she viewed the world was nothing more but reflection of herself.”

“bir anda herşey güzelleşti. kızın dünyayı algılayış biçimi kendinin yansımasından başka bir şey değildi.”

Biri benden hayatımın son dönemlerini bir cümleyle özetlememi isteseydi yukarıdaki cümleyi kurardım herhalde.
Son yıllarda kendimle çalışmaya başladığımdan beri kendimde ve çevremin bende gözlemlediği değişim gözle görülür şekilde oldu. Gerek kitaplardan, gerek şifa seanslarımdan, gerekse meditasyon eğitiminden çok şey kattım kendime. Tüm gelen bilgileri ölçtüm, tarttım, harmanladım ve kendi yolumu yarattım. Hatta burada yazarak yaptığım ise kendi yolumu paylaşmak aslında.
Bu süre içerisinde hayatımı en çok değiştiren şeylerden biri ise “kendi dünyamı kendimin yarattığım” gerçeği oldu. Allah’a güvenmek, herhangi birşeyde suçlu aramamak, kendi sorumluluğumu almak, düşüncelerimle ve seçimlerimle hayatımı oluşturduğumu farketmek, herşeyin doğru bir zamanı olduğunu anlamak, tüm ihtiyaçlarımın karşılandığını görmek öğrendiğim şeylerden sadece birkaçı oldu.
Ben kendime birşeyler katıp değişmeye başladıkça çevremdeki değişimleri de şaşırarak gözlemlemeye başladım. Mesela ben şükrettikçe hergün şükredecek şeylerim çoğalıyordu. Ben sağlığıma önem vermeye başladıkça daha önce spor yaptığından haberim bile olmayan arkadaşlarım yürüyüş için beni aramaya başladılar. Benim hayattan şikayetim azaldıkça çevremdeki hayatından mutsuz insanlar kendiliğinden elenmeye başladı. Ben gittiğim heryerde keyif almaya başladıkça yanıma hayat dolu insanlar dolmaya başladı. Ben sahip olduğum şeyleri farkettikçe hayatımdaki bolluk bereket çoğaldı. Ben sevgi yaydıkça bana kat ve kat sevgi yağdı. Ben beklemeden verdikçe tanımadığım insanlardan bile minik süprizler gelmeye başladı. Ben kendime iyi davrandıkça bana iyi davranan kalpler kalbime dokunmaya başladı.
ve ben anladım. Ben nasılsam; ne hissediyorsam, ne düşünüyorsam, ne niyet ediyorsam dünyam da tamamen bana göre şekilleniyordu.

Ne eksik ne fazla.
Sadece bendim kendi hayatımın kahramanı. Sadece bendim kendi masalımı yazan. Dünyam sadece benim yansıttıklarımdı ruhumdan.

Ne eksik ne fazla.

İşte o zaman tüm dünyam güzelleşti.. Ben kendimi seçtiğimden beri..

GB 13.01.2016

Sizin de konu hakkında paylaşmak istedikleriniz?

avatar